Kocaman Bir Aile Olduk

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Uygulama Kreş ve Anaokulu 20 Ekim 2014 tarihinde hizmete açıldı.

Uygulama Kreş ve Anaokulu toplam 50 öğrenci kapasiteli olup 0-2 yaş,  3-4 yaş,  5-6 yaş çocuklarımızın bakım ve eğitim ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulmuştur.  0-2 yaş eğitim - uyku odası, 3-4 yaş eğitim ve uyku odası ve 5-6 yaş eğitim odası, mutfak- yemekhane, oyun odası, kurs odası olmak üzere çeşitli bölümlerden oluşmaktadır.
 
Uygulama Kreş ve Anaokulunda Üniversitemiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan Protokol gereğince 1 öğretmen ve 1 öğretmen yardımcısı,  Üniversitemiz Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünce 3 öğretmen yardımcısı ve 1 aşçı istihdam edilmiştir. Ayrıca Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik ve Sosyal Hizmet Bölümü ile Sağlık Hizmetleri MYO Çocuk Gelişimi ve Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri de yıl boyunca birimde staj yapacaklardır.
 
Aylık ücreti 300 TL olarak belirlenen birimin hizmete yeni açılmış olması nedeniyle kapasitesi henüz dolmamıştır.  Kayıt kabul işlemleri halen devam etmekte olup, dolmadığı takdirde Üniversite dışından yapılan başvurular da kabul edilecektir. (Üniversite dışı başvurular için ücret %30 zamlı olacaktır.)
 
Sağlık Hizmet MYO Müdürü Okt. Hatice Öntürk; “Yoğun bir çaba sonucu hizmete giren Uygulama Kreş ve Anaokulu muzun kurulmasında emeği geçen başta Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Doğru ve Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Mürteza Oğur olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
 
Uygulama Kreş ve Anaokulumuzun başta velilerimiz ve çocuklarımız hayırlı olmasını dileriz.
 
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuza renk ve heyecan katan ve ailemizin bir parçası olan çocuklarımıza, kreş çalışanlarımıza ve stajyerlerimize sağlıklı ve başarılı bir dönem geçirmeleri dilerim” dedi.
İbrahim AYAZ, 31.10.2014, 3082 defa okundu.